Projekt “Razem w Londynie”

Opublikowano: 07-10-2018

Projekt “Razem w Londynie” realizowany w terminie 17 IX – 12 X 2018 r. ze środków pozyskanych ze Stowarzyszenia Integracja i Rozwój w Kielcach w ramach “Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw – III edycja” przez grupę nieformalną w składzie : Elżbieta Suliga – lider, Małgorzata Motyczyńska, Małgorzata Jędrychowska – wszyscy są członkami Stowarzyszenia – polegał na zorganizowaniu Dnia Językowego dla podopicznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie, którzy od marca 2018 r. przebywają w naszej szkole w związku z remontem swojej siedziby.

Uczniowie klasy II C przygotowali przedstawienie „Angielski nie zna granic” – pięć scenek w języku angielskim wzbogaconych przepiękną dekoracją z zabytkami Londynu. Później odbyło się spotkanie integracyjne połączone ze słodkim poczęstunkiem oraz wspólne malowanie na szkle symboli Anglii metodą fusingu. W ramach projektu uczniowie Kl. II C uczestniczyli w 4 godzinnych warsztatach dotyczących niepełnosprawności.

Trwałym efektem była aktywizacja i integracja licealistów oraz osób niepełnosprawnych, pokonywanie barier komunikacyjnych, pogłębienie wrażliwości i wyzwolenie empatii podczas wspólnego świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Materialnym wymiarem projektu było wykonanie 2 tablice z Kodeksem Norm i Wartości do Sali Profilaktycznej oraz dekoracji Dnia Językowego – 5 tablic z płyty PCV o wymiarach 100 x 450 cm z zabytkami Londynu (pałac Buckingham, Big Ben, most Westministerski, piętrowy autobus, budka telefoniczna) i malowanych na szkle symboli Anglii, które wzbogacą klasopracownie języka angielskiego w I LO w Jędrzejowie.

LISTA RANKINGOWA W NABORZE NR 23

POZYCJA 6

Projekt „Wybierz liceum – zostań w powiecie”

Opublikowano: 11-06-2018

Projekt „Wybierz liceum – zostań w powiecie” został zrealizowany w terminie od 5 marca do 25 maja 2018 r. ze środków pozyskanych z projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Gryf” Ziemia Jędrzejowska w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt „Dzień Patrona Szkoły-Mikołaja Reja”

Opublikowano: 17-12-2017

Projekt „Dzień Patrona Szkoły – Mikołaja Reja” został zrealizowany w terminie od 4 września do 21grudnia 2017 r. ze środków pozyskanych z projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Gryf” Ziemia Jędrzejowska w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt dotyczył promocji obszaru LGD. Przedsięwzięcie (więcej…)

Projekt „Licealiada piłkarska 2017”