Projekt „Liceum dawniej i dziś – promocyjna wystawa fotograficzna”

Opublikowano: 19-10-2017

Projekt “Liceum dawniej i dziś – promocyjna wystawa fotograficzna” realizowany w terminie 1 IX – 28 X 2017 r. ze środków pozyskanych z projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania “Gryf” Ziemia Jedrzejowska w ramach poddziałania “Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dotyczył promocji obszaru LGD. Polegał na zorganizowaniu wystawy fotograficznej opowiadającej o historii I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja w Jędrzejowie. Stare, archiwalne oraz współczesne zdjęcia pierwszej szkoły przy Klasztorze oo. Cystersów, przedwojennego gimnazjum, obecnego budynku szkolnego, sal lekcyjnych, uczestników wycieczek szkolnych, dyrektorów, nauczycieli i uczniów są eksponowane na II piętrze w I LO. Wystawa związana jest ze zbliżającym się stuleciem szkoły. Tablice ze zdjęciami liceum od lat 20-stych XX wieku do współczesności opatrzone krótkim komentarzem podkreślą długoletnią tradycję szkoły związanej ściśle z historią ziemi jędrzejowskiej. Atrakcją wystawy, niewątpliwie podnosząca jej rangę, jest kolekcja starych mundurków szkolnych, prezentowana przez uczniów „Reja”. Wystawę obejrzeli obecni licealiści i ich rodzice oraz emerytowani nauczyciele. Kwota pozyskanych środków: 5 600 zł.

Wystawa jest również otwarta dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców powiatu jędrzejowskiego.