Projekt “Przyszłość to media”

Opublikowano: 24-08-2016

Projekt “Przyszłość to media” realizowany w terminie 1 IV – 1 VII 2016 r. ze środków pozyskanych ze Stowarzyszenia Integracja i Rozwój w Kielcach w ramach “Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw. Wzmacnianie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów” przez grupę nieformalną w składzie : Dorota Dawid – Fatyga, Anna Kośmider, Elżbieta Suliga – wszyscy są członkami Stowarzyszenia – dotyczył obszaru edukacji dziennikarskiej. Polegał na zorganizowaniu 15 IV dla klasy językowo – medialnej atrakcyjnego Dnia Mediów, na którym odbyły się dwie prezentacje multimedialne “Ryszard Kapuściński – cesarz polskiego reportażu” , “David Frost – legenda brytyjskiego dziennikarstwa” przygotowane przez uczniów oraz konferencja naukowa “Rozwój prasowych, radiowych i telewizyjnych gatunków dziennikarskich” i warsztaty “Jak zrobić dobry reportaż” prowadzone przez wykładowców Instytutu Dziennikarstwa i Informacji UJK Kielce. Wszyscy uczestnicy Dnia Mediów otrzymali słodki poczęstunek i obiad.

Trwałym efektem było powołanie Szkolnej Telewizji TV REY, która funkcjonuje dalej po zakonczeniu projektu.

Materialnym wymiarem był zakup kamery telewizyjnej, materiałów dekoracyjnych: afiszy, baneru, 5 fotosów polskich dziennikarzy oprawionych w antyramy, które ozdobiły później klaso-pracownię I D oraz materiałów biurowych – skryptów, notesów i długopisów dla uczniów.

ranmking