Projekt „TV REY jest OK”

Opublikowano: 17-12-2017

Projekt “TV REY jest OK” realizowany w terminie 1 IX – 1 XII 2017 r. ze środków pozyskanych ze Stowarzyszenia Integracja i Rozwój w Kielcach w ramach “Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw. Wzmacnianie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów” przez grupę nieformalną w składzie : Dorota Dawid – Fatyga, Anna Kośmider, Elżbieta Suliga – wszyscy są członkami Stowarzyszenia – dotyczył obszaru edukacji dziennikarskiej. Polegał na utworzeniu pracowni dziennikarskiej – miejsca przyjaznego uczniom i zaprojektowanego przez nich samych, w którym uczniowie klasy językowo – medialnej mogli profesjonalnie nagrywać

programy informacyjne z życia szkoły po polsku ( TV Info) i po angielsku ( International Info ) oraz przeprowadzić cykliczne wywiady „Rozmowy z J-owa” : we wrześniu z dr hab. R. Piasecką – Strzelec – profesor Instytutu Dziennikarstwa i Informacji UJK, w październiku z panią A. Smorąg – redaktor „Gazety Jędrzejowskiej”, a w listopadzie z panem W. Brzezińskim – redaktorem Polsat News, twórcą programu Horyzont Zdarzeń.

Trwałym efektem było powstanie profesjonalnej pracowni dziennikarskiej, która funkcjonuje dalej po zakonczeniu projektu oraz rozszerzenie działalności Szkolnej Telewizji TV REY o programy TV Info, International Info i Rozmowy z J-owa.

Materialnym wymiarem był zakup wyposażenia pracowni dziennikarskiej : lady konferencyjnej, krzesła, kanapy, rollupu reklamowego, farb, tapety, mikrofonów i lamp oraz dekoracji: 3 tablic z polskimi reżyserami oraz fotosu dziennikarza.

LISTA RANKINGOWA W NABORZE NR 16

POZYCJA 16