Projekt „Wybierz liceum – zostań w powiecie”

Opublikowano: 11-06-2018

Projekt „Wybierz liceum – zostań w powiecie” został zrealizowany w terminie od 5 marca do 25 maja 2018 r. ze środków pozyskanych z projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Gryf” Ziemia Jędrzejowska w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przedsięwzięcie polegało na przeprowadzeniu kampanii promującej lokalne szkolnictwo ogólnokształcące wśród uczniów klas III gimnazjum z całego powiatu jędrzejowskiego. Podczas wizyt w gimnazjach rozdawane były plakaty i foldery informujące o wysokim poziomie szkolnictwa ogólnokształcącego. Gimnazjaliści wypełnili także ankietę dotyczącą oceny wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Na łamach lokalnej prasy ukazały się artykuły informujące o kierunkach kształcenia wszystkich liceów ogólnokształcących z powiatu jędrzejowskiego. W dniu 25 maja 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Reja w Jędrzejowie zorganizowano Dzień Otwarty. Impreza była prowadzona wg oryginalnego scenariusza, z wykorzystaniem quizów i konkursów, a stoiska naukowe były ozdobione banerami i rollupami z informacją o projekcie i o ofercie kształcenia. Dla podniesienia rangi Dnia Otwartego uczniowie promujący stoiska mieli specjalnie przygotowane na tą okazję stroje z reklamą danego kierunku. W czasie imprezy została przedstawiona gimnazjalistom prezentacja multimedialna dotycząca szkół ogólnokształcących z całego powiatu.

Materialnym wymiarem projektu był wydruk folderów, plakatów, banerów i rollupów informujących o kierunkach kształcenia, zakup strojów dla osób promujących stoiska naukowe oraz poczęstunku dla uczniów i zaproszonych gości.